ObrazokArchivClankovOK

Valentínska pošta

Na 14. februára pripadlo v kalendári meno Valentín. Asi už veľakrát sme počuli o tom, ako sa svätý Valentín rozhodol sobášiť mladé páry napriek zákazu cisára. Neskôr sa vďaka svojej odvahe stal patrónom všetkých zamilovaných. No tento deň by však nemal byť len oslavou zaľúbencov. Láska predsa patrí aj našim rodičom, súrodencom, všetkým tým, ktorí sú nám drahí.

A ako vidia lásku naši mladší žiaci? Počas jednej vyučovacej hodiny dostali deti dve otázky: čo je to láska a kedy je človek šťastný. Zo všetkých najvýstižnejšie lásku opísal jeden chlapček: láska je dôverovanie a priateľské správanie a keď je niekto do teba, ako je Nina do mňa. 😁 Fotogaléria

Práve z pocitu mať rád a byť ľúbený vzniká aj šťastie. A kedy sa ešte cítime šťastní? Deti odpovedali takto: keď mám rodinu pokope, keď mi dá mama pusu, keď som zdravý alebo keď môže niekomu urobiť radosť. V živote teda nezáleží na tom, koľko máme hračiek, mobilov a počítačov. Bohatými sa stávame vtedy, keď môžeme povedať, že máme radi mnohých ľudí. Samozrejme, toto by nemalo platiť len dnes, ale v každý jeden deň. Nech naši blízki vedia, že sú pre nás dôležití.

Práve v tento deň si v škole našli mnohí žiaci Valentínku so svojím menom, ktorá sa dovtedy skrývala vo valentínskej pošte a spravila im krásny deň.

© 2021

Keď navštívite našu webovú stránku, ak nám dáte súhlas, použijeme súbory cookie, ktoré nám umožnia zhromažďovať údaje pre súhrnné štatistiky a zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy. Ak si to neželáte, použijeme súbory cookie iba na zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy (nevyhnutné súbory cookie). Ak nevyberiete žiadnu z týchto dvoch možností, nebudú nasadené žiadne súbor cookie, ale banner sa znova zobrazí pri každom vstupe na našu stránku.