Skip to main content

ObrazokArchivClankovOK

Divaldo - Chlebík 🍞

Prečo si aj chlebík zaslúži našu úctu? Na túto otázku dostali deti v MŠ odpoveď od Hokiho s Poki, ktorí nám o tom prišli 13. apríla., do našej škôlky, zahrať divadlo. Prečo sa chlieb nehádže na zem? A ako to vlastne vyzerá, kým sa zo zasiateho semienka stane náš známy - chutný chlebík? Deti zistili, že ide o dlhý a celkom zložitý proces, ktorý si vyžaduje niekoľko rôznych profesií, strojov, nástrojov a dokonca aj cestovania, kým sa k nemu dopracujeme.

Od zasadenia semienka, ktoré vyrastie a následne ho zozbierame, cez mletie na múku až po samotné pečenie podľa tradičného receptu. Všetky kroky, aj s prísadami sme sa naučili a už vieme, že upiecť poctivý chlieb je ozajstné umenie. No vo výsledku to celé predsa stojí za to. 📷

Keď navštívite našu webovú stránku, ak nám dáte súhlas, použijeme súbory cookie, ktoré nám umožnia zhromažďovať údaje pre súhrnné štatistiky a zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy. Ak si to neželáte, použijeme súbory cookie iba na zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy (nevyhnutné súbory cookie). Ak nevyberiete žiadnu z týchto dvoch možností, nebudú nasadené žiadne súbor cookie, ale banner sa znova zobrazí pri každom vstupe na našu stránku.