2percentaAj tento rok sa na Vás obraciame s prosbou o poukázanie 2% dane z príjmov fyzických alebo právnických osôb Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ Lúčky. 2% z Vašej dane z príjmov budú priamou podporou našej školskej činnosti.

Škole môžete darovať 2% prostredníctvom Rodičovského združenia, ktoré je ich oprávneným prijímateľom.
Pre viac informácií a stiahnutie predvyplneného tlačiva, navštívte prosím tento odkaz na našej stránke.

Svetový deň down. synd.

Dnes sme si pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu a zapojili sme sa do ponožkovej výzvy, čím sme vyjadrili naše sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndróm. Prečo ponožky? Ponožky pri troche predstavivosti pripomínajú svojím tvarom chromozómy - štruktúry bunkového jadra, v ktorých je uložená naša DNA. Zatiaľ čo bežný človek má 46 chromozómov, ľudia s DS majú o jeden chromozóm viac. Práve to ich robí odlišnými a jedinečnými. Okrem toho dve rozličné ponožky aj napriek vzájomnej odlišnosti tvoria spolu krásny pár a vzájomne sa dopĺňajú ... tak ako aj my ľudia.
Keďže v našej škole máme žiačku s Downovým syndrómom, Majku, vieme Vám z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že dopĺňa a obohacuje náš školský kolektív a je jeho plnohodnotnou súčasťou. Majka je veľmi šikovná, usmievavá, úprimná a zvedavá. Rada tancuje, číta a je veľmi zhovorčivá. V škole má skvelých spolužiakov, ktorí ju podporujú a pomáhajú jej. Majka nám každý deň dokáže vyčariť úsmev a učí nás, že život treba brať s nadhľadom.

Technika v 7.A

Dňa 15. marca 2023 poctila návštevou žiakov 7.A triedy pani Monika Pechová. Na hodine techniky spolu so žiakmi vyrábali vlnené vence na veľkú noc. Žiakov práca veľmi bavila a pani Pechová si splnila detský sen, chcela byť totiž učiteľkou. Pani Monike, ďakujeme nie len za ochotu prísť nám predviesť svoje skúsenosti a zručnosti, ale ďakujeme aj za poskytnutie materiálu.

Flrobal - postup na KRAJ

Náš sen sa stal skutočnosťou. Dievčatá vybojovali postup na KRAJSKÉ kolo vo FLORBALE žiačok. Pre postup na krajské kolo sme potrebovali 17.03. vyhrať dôležitý zápas proti základnej športovej škole z Liptovského Mikuláša. Vedeli sme, že budú mať na vrch, nepodcenili sme prípravu a dávali sme do tréningov všetko. Dievčatá zvíťazili 6 : 3, čím si vybojovali postup na krajské kolo.
Na ihrisku nechýbal aj náš šiesty hráč a tým bola 4.A. Ich hlas a silné povzbudenie nás hnalo dopredu. V neposlednom rade by sme chceli poďakovať pani učiteľkám za trpezlivosť pri tréningoch, vedeniu školy za podporu a 4.A za spoluprácu na tribúne. Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce.

Stolnotenisový turnaj 🏓

Po pár mesiacoch intenzívneho trénovania v stolnom tenise si naši mladší a starší žiaci zmerali svoje sily. Počas januára sa v rámci krúžkovej činnosti konali turnaje jednotlivcov, ktorých sa  zúčastnili všetci žiaci navštevujúci krúžok (spolu 20 žiakov). Vo veľkej prevahe dominovali chlapci, no nemali sa za čo hanbiť ani dievčatá.  Do semifinále postúpili 8 žiaci, z toho 3 dievčatá Lenka Senková, Darinka MatulováPaulínka Turčoková.

Piatok 3.2.2023 overil ich kvality. Na 3 stoloch to pekne odsýpalo, prišli aj sklamania z prehry, s ktorými sa hráči museli zmieriť a v popoludňajších hodinách sme mali ping-pongových favoritov: na 1. mieste sa umiestnil Andrej Straka (6. ročník), 2. miesto patrilo Marekovi Mišíkovi (7. ročník) a 3. miesto Martinkovi Pšenkovi (5. ročník). Majstrom srdečne gratulujeme.

Atmosféra bola priateľská, dobre sme si zahrali, partia hráčov bola fajn. Takže tento 1. ročník mladých ping-pongistov, ako sme si ho nazvali, nebude určite posledný, už teraz sa tešíme na ten nasledujúci. 😊 📷

Hviezdoslavov Kubín 📚

Po dlhých troch rokoch sme si mohli opäť vypočuť nádejné recitátorské talenty našej školy, ktoré sa predstavili v školskom kole recitačnej súžaťe Hviezdoslavov Kubín. Deti podali skvelé výkony pri recitovaní poézie a prózy. Objavili sme niekoľko budúcich talentov, ktoré budeme podporovať a naďalej s nimi pracovať. Ako to už v každej súťaži býva, víťazom nemôže byť každý. Porota zložená z pani učiteliek rozhodla, že našu školu budú 29. marca na okresnom kole v Ružomberku  reprezentovať:

  • 1. kategória - próza: Angie Rachel Fliegová
  • 2. kategória - próza: Andrea Drusková
  • 2. kategória - poézia: Monika Berníková

V 1. kategórii - poézia nebolo udelené 1. miesto. Na 2. mieste umiestnila Emma Ševcová. Porota udelila dve 3. miesta Edkovi Hajasovi a Ninke Huntošovej. V 2. kategórii - poézia obsadila 2. miesto Dianka Hošalová a na 3. mieste bol Damián Štepo. V 2. kategórii - próza gratulujeme k 3. miestu Damiánovi Baďovi. V 3. kategórii - poézia sa porota opäť rozhodla neudeliť 1. miesto. Na 2. mieste skončila Katarína Kováčiková a na 3. mieste Oskar Bučo. 

Ďakujeme všetkým súťažiacim za vynaložené úsilie pri príprave na súťaž a o rok sa opäť tešíme na krásny umelecký zážitok.

Liga v prehadzovanej 🏐

Prehadzovaná na našej škole. Dňa 7. 3. 2023 odštartovala školská liga v prehadzovanej, v ktorej sa predstavia žiaci z druhého stupňa. Úvodný zápas sa proti sebe postavili piataci a šiestaci. Zápas bol naozaj napínavý a obetavosť piatakov bola veľmi vysoká. Žiaľ ich nasadenie nestačilo. Presne smerované lopty šiestakov ich posunuli až do víťazstva. Nakoniec výsledok zápasu 3:0 (6.A - 5.A). Prečo sa zapojiť? Šport a aktívny pohyb pozitívne vplýva na duševne a fyzické zdravie žiakov. Súťažná hra stmeľuje kolektív a udržuje dobre vzťahy medzi triedami.
 
Každý utorok o 13:00 sa môžeš prísť pozrieť na hru svojich súperov alebo podporiť svojho favorita.  Radi ťa uvidíme a strávime spoločne ešte nejaký ten čas po škole spoločne. Utorok  14. 3. zápas 5.A vs. 7.A. 🏐

Spartan 🏃‍♀️🏃‍♂️

Aroooo! Sparťansky pozdrav, ktorý zakričali naši žiaci na štarte. V Prešove sa konal prvý zimný Spartan na Slovensku v roku 2023. Voda, sneh, chlad, blato, ťažké prekážky a beh, takto môžeme definovať Spartan. Monika Mišiaková, Simonka Šulíková s bratom Patrikom, Matej Mrva, Peter Matula so sestrou Martinou, Martin Čellár, Vanesa Gašková a Eliška Saganová sa postavili na štart, odhodlaní zabehnúť extrémny prekážkový beh, Spartan.

Je až neuveriteľné, že sa nám podarilo získať a bojovať o prvé priečky v každej vlne a vekovej kategórii, v ktorej štartovali naši žiaci. Najväčšie úspechy dosiahli 🥇 Martin (1. miesto v kategórii), 🥈 Eliška (2. miesto v kategórii), 🥉 Vanesa (3. miesto v kategórii), Matej (4. miesto v kategórii). Ostatní boli len kúsok od víťazstva alebo umiestnenia v prvej top 5 pretekárov. Pre niektorých nováčikov to bola cenná skúsenosť, ktorá ich kroky bude viesť tým správnym športovým smerom.

Zdravý chrbátik 🦕

Naša škola sa zapojila do zaujímavého projektu, ktorý je určeným primárne základným školám a žiakom prvého stupňa.
Žiaci si počas prvej hodiny, zo série šiestich hodín, vyskúšali základne cvičenia, ktoré prospievajú k správnemu držaniu tela. Cvičenia boli zamerané na hlboké dýchanie (do bránice), hlboký stabilizačný systém (CORE) a správne držania tela v sede, ľahu a v stoji. Pod vedením kvalifikovanej fyzioterapeutky sa deti mnoho dozvedeli o svojom tele, držaní tela a správnych pohybových návykoch. Každý týždeň vo štvrtok, sa počas najbližších týždňov, budeme stretávať a zacvičíme si. “V zdravom tele zdravý duch”.

Dejepisná olympiáda 🏛️🥉

Aj tento školský rok sa naši žiaci zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorá sa uskutočnila 8. 2. 2023 v ZŠ Zárevúca v Ružomberku. Úspešne sa popasovali s náročnou monotematickou témou – Dejiny techniky a technológie, s ročníkovým učivom i regionálnymi dejinami.
Ozaj, vedeli by ste odpovedať na tieto otázky z dejín dolného Liptova? „Nachádzate sa v Kostole sv. Michala Archanjela. Aké najbližšie historické pamiatky by ste mohli nájsť v jeho okolí?“ alebo „Vybrali ste sa na turistiku. Prechádzate po trase z Likavky do Turíka. Aké historické pamiatky či náleziská môžete navštíviť na tejto trase?“ Naši historici výborne zvládli svoje úlohy. Nellka Mesiarová (6. A) a Alex Horváth (9. A) boli úspešnými riešiteľmi. Srdečne blahoželáme Miškovi Vrzgulovi (9. A) za krásne 3. miesto v kategórii C a Darinke Matulovej (8. A) tiež za perfektné 3. miesto v kategórii D. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy!

Raňajkuj v škole 🍎

Raňajkuj v škole, raňajkuj zdravo - Február sme na našej škole začali netradične. Každé ráno sa počas jedného týždňa naraňajkovali pani učiteľky /aj pán učiteľ/ spolu so žiakmi. Ale nebolo to len tak hocijaké raňajkovanie. Aby sme vedeli, čo majú zdravé raňajky obsahovať, šiestaci si pripravili na hodinách informatiky pre všetky triedy prednášky o dôležitosti raňajok, o tom čo sa deje s našim telom ak neraňajkujeme a aké zloženie by mali raňajky mať, aby naštartovali naše telo na tie najlepšie výkony.
Aby boli raňajky nie len zdravé, ale aj oku lahodiace, každý deň sme si nosili ovocie alebo zeleninu v danej farbe a aspoň na týždeň sme sa vzdali sladkého pečiva, keksíkov a „džúsikov“. Čas, ktorý sme raňajkám v škole venovali nebol iba o jedle, ale aj o príjemných chvíľach, ktoré sme spolu so žiakmi strávili. Rána sme začínali rozhovormi o ich zážitkoch a tom, čo nás celý deň čaká. Cieľom tejto aktivity bolo ukázať žiakom, že môžu prísť do školy skôr ako so zvonením, pokojne sa naraňajkovať v kruhu svojich kamarátov a plní energie sa vrhnúť do víru každodenných povinností.

Valentínska pošta 💌

Už ste dostali niekedy odkaz, v ktorom stálo, že Vás má niekto rád? Že niekomu na Vás záleží? Je to nádherný pocit, keď sa niečo také dozvieme. Dôležité je, aby si každý z nás vedel uvedomiť, že má okolo seba ľudí, ktorých má veľmi rád, ale tiež, aby si každý uvedomil, že je potrebné to tým ľuďom aj povedať. Aspoň občas. Valentínska pošta bola na to perfektným prostriedkom. Vytvorili sme schránku a umiestnili ju do vestibulu školy už týždeň pred 14. februárom. Každý náš žiak mohol do tej schránky vhodiť „valentínku“ (teda vlastnoručne vyrobený valentínsky pozdrav) adresovaný tomu, koho má rád. V utorok žiaci siedmeho ročníka rozniesli pozdravy adresátom. Bolo krásne sledovať, akú zmenu na tvárach obdarovaných (a určite aj v ich srdiečku) dokázali láskavé odkazy vykonať.

Bájky 🦊

Bájky sú u detí veľmi obľúbené aj napriek tomu, že vznikli dávno. Obsahujú totiž poučenia platné aj v tejto dobe. Šiestaci si pripravili divadielka inšpirované bájkami, ktoré sme čítali na hodinách literatúry. Vyrobili si postavičky a svojimi predstaveniami pobavili spolužiakov.

Šaliansky Maťko 🥈

Veľkú radosť nám včera 25.01. urobili na naše dievčence, ktoré sa zúčastnili na recitačnej súťaži Šaliansky Maťko v Ružomberku, kde vyrecitovali krásne 3. miesta. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme, že úspešne v silnej konkurencii reprezentovali našu školu 😉

Vianočné prázdniny začnú za ...


Dní
:
Hodín
:
Minút
:
Sekúnd

© 2022

Keď navštívite našu webovú stránku, ak nám dáte súhlas, použijeme súbory cookie, ktoré nám umožnia zhromažďovať údaje pre súhrnné štatistiky a zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy. Ak si to neželáte, použijeme súbory cookie iba na zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy (nevyhnutné súbory cookie). Ak nevyberiete žiadnu z týchto dvoch možností, nebudú nasadené žiadne súbor cookie, ale banner sa znova zobrazí pri každom vstupe na našu stránku.