🐸 😺 🐵 🐶 🦊 🐮 🐷 🐗 🐭 🐨 🐰 🐻 🐔 🐴 🦓 🐲 🦉 🐠 🐟 🦔 🦌 🐪 🐢 🦆 🐏 🦢

ZŠ s MŠ v Lúčkach oznamuje rodičom,
že dňa 29. novembra 2022 bude materská škola z technických príčin zatvorená a to z dôvodu celodennej odstávky elektrickej energie.

Pomáhať a chrániť 👮‍♀️

Pomáhať a chrániť, aj zlodeja chytiť... a o ďalších iných úlohách nám prišli porozprávať ppráp. Mgr. Radoslav Polónippráp. Ing. Michaela Hriňová z obvodného oddelenia Policajného zboru v Liptovskej Teplej. Niektoré deti ani nedýchali 🙂, keď pán policajt ukazoval, čo všetko musí mať so sebou. Niektorí si vyskúšali váhu nepriestrelnej vesty, iní zase pevnosť policajných pút, či fúkanie do alkoholtesteru. Pri odchode deti kývali a policajti na pozdrav z auta blikali majákmi a zahúkali sirénou. Takéto stretnutie s policajtmi bolo príjemné a detičky si ho užili. Preto vyslovujeme veľké ĎAKUJEME!

Prvá pomoc

Dňa 10. novembra 2022 navštívila triedu sovičiek Jessica Zrubáková, ktorá deťom s úsmevom na tvári a milým prístupom vysvetlila základy prvej pomoci. Deti jej vysvetľovanie a praktické ukážky  prvej pomoci veľmi zaujali, všetko si chceli vyskúšať, mali množstvo otázok, na ktoré im Jessica ochotne odpovedala. Deti sa naučili nové zaujímavé poznatky nielen o našom tele, ale aj o našom zdraví a o prevencii. Jessice ďakujeme a tešíme sa na jej ďalšiu návštevu v našej MŠ.

Deň s hasičom

Vraj to nie je náhoda, keď sa stane nehoda. Úraz, krádež, požiar vari? Už sa náhlia záchranári... o dôležitosti a význame práce záchranárov - konkrétne práci hasičov, nám bol porozprávať  nrtm. Branislav Hrbček ml. Deti so zatajeným dychom počúvali a pozerali čo všetko má správny hasič so sebou a na čo mu výstroj slúži. Odvážne deti si vyskúšali (ťažký) vrchný diel hasičského odevu, prilbu a opasok. Vonku čakalo hasičské auto, ktoré si deti poobzerali - čo všetko v sebe auto ukrýva. Vyskúšali si, aké ťažké sú prúdnice a niektorí aj sedadlo vodiča :)

Hasičovi Brankovi ĎAKUJEME a želáme mu veľa zdravia, sily a odvahy v jeho rizikovej práci.

Výchovný koncert 🎸

Dňa 2. novembra 2022 nás v našej škôlke navštívil Noro Babušiak z agentúry NOBBO. Cez piesne, hry a úlohy sa deti z naučili a zopakovali si poznatky o našom tele. Na úvod sa všetci spoločne zoznámili piesňami a po ich vypočutí odpovedali na otázky zamerané na naše telo. Za správnu odpoveď každé dieťa dostalo odmenu. Deti sa do úloh zapájali odvážne a so správnymi odpoveďami. Celý koncert sprevádzal spev, tanec, potlesky a výborná zábava. Už teraz sa tešia na ďalšiu Norovu návštevu s novými a zaujímavými témami.

Pozn.: Fotoalbum obsahuje aj krátke videá.

Doprava 🚜🚗🚴‍♂️

Deti sa v mesiaci október venovali aj téme DOPRAVA. V rámci tejto témy sa deti oboznámili nielen s rôznymi dopravnými značkami ale aj s rozmanitými dopravnými prostriedkami. Počas vychádzok sme hľadali dopravné značky a pozorovali dopravné prostriedky v našej obci Lúčky. Pravidlá cestnej premávky si deti mohli vyskúšať na našom školskom dopravnom ihrisku. Spoločne s deťmi sme využili zážitkové učenie, ktoré deti veľmi zaujalo a bavilo.

Vychádzky do prírody 🚶‍♀️🚶‍♂️

V mesiaci október sme absolvovali vychádzky do prírody v okolí obce Lúčky a Kalameny. Navštívili sme prírodné jazierko v Kalamenoch a hudobnú lavičku Tadeáša Salvu, pri ktorej sme si púšťali šarkany a zbierali prírodniny, ktoré sme neskôr využili v materskej škole.

Plavecký výcvik 🏊‍♀️

V dňoch 10. 10. až 14. 10. sme absolvovali plavecký výcvik v plaveckej škole Tulipánik v Dolnom Kubíne. Na  kúpanie sme sa veľmi tešili a nevedeli sme sa dočkať, kedy nastane ten dlho očakávaný deň. V AquaRelaxe nás milo privítala teta Romanka, ktorá bola celý týždeň našou inštruktorkou plávania. Každé ráno sme sa museli najskôr poriadne rozcvičiť a ponaťahovať. Potom šup do sprchy a hurá do bazéna. Teta Romanka s nami robila rôzne hry s vodou, súťaže, učila nás ponárať, hľadať pod vodou hračky,  robiť bublinky do vody a splývať na bruchu aj chrbte. Ako dni ubiehali, naberali sme čoraz väčšiu odvahu a nebáli sme sa hľadať hračky aj v hlbšej vode, skákať do vody, či súťažiť  s tetou Romankou v plávaní. Na konci plaveckého výcviku sme boli odmenení mokrým vysvedčením a sladkou odmenou. Plavecký výcvik sa nám veľmi páčil a už teraz sa tešíme, keď sa sem opäť vrátime.

Výchádzka ku altánku 🌞

Deti z triedy veveričiek, čakali na slnečné počasie, ktoré im dovolilo zvládnuť turistickú vychádzku ku altánku M.M. Harminca. Dozvedeli sa, kto bol Milan Michal Harminec a aké bolo jeho povolanie. Počas vychádzky sa deti tešili z jesennej prírody a nazbierali si listy a šišky do košíčkov, ktoré využijú v aktivitách v MŠ. Taktiež vedia, že príroda je pre nás dar, ktorý máme chrániť a tešiť sa z neho. Veríme, že detičky táto turistická vychádzka nadchla a prispela ku ich environmentálnemu poznaniu a celkovo posilnila ich zdravie, dlhším pobytom na čerstvom vzduchu 🌞

Psík Happy 🐕‍🦺

23. septembra nás navštívila Veronika KubáňováPhysiocanis Akironka so špeciálne vycvičeným psíkom Happym. Na úvod sme sa všetci s Happym zoznámili, pohladkali ho a dali mu maškrtu. Veronika nás prostredníctvom prezentácie a pútavého rozprávania oboznámila s tým ako sa máme správať pri stretnutí so psíkom, čo môžeme a čo nemôžeme pri psíkovi robiť. Ukázala nám niekoľko povelov a trikov, za ktoré vždy Happyho odmenila. Veľmi sa nám páčilo, keď sme Happyho kŕmili s lyžičkou alebo keď hľadal granulky vo farebných kýblikoch. A ešte zábavnejšie bolo, keď Happy tancoval alebo sa hanbil, lebo si po sebe nepoupratoval. Nášho nového kamaráta sme nechceli ani pustiť domov a už teraz sa tešíme na jeho ďalšiu návštevu.