🐸 😺 🐵 🐶 🦊 🐮 🐷 🐗 🐭 🐨 🐰 🐻 🐔 🐴 🦓 🐲 🦉 🐠 🐟 🦔 🦌 🐪 🐢 🦆 🐏 🦢

Materská škola v Lúčkach oznamuje rodičom,

že počas jarných prázdnin, teda v dňoch od 27.02.2023 do 03.03.2023 bude prevádza materskej školy prerušená z dôvodu rekoštrukcie priestorov MŠ. Prevádzka MŠ bude obnovená dňa 06.03.2023

Vo škôlkárskej pekárni

Deti z triedy veričiek, využili predvianočný čas na tvorenie 🎨, zdobenie 🎄, šantenie v snehu ⛄ a aj na pečenie voňavých medovníkov 🤎. Vaľkanie a vykrajovanie medovníčkov z cesta, išlo deťom ako po masle! Ich malé ručičky, boli veľmi zručné a šikovné. Tešili sa z napečených  medovníkov, ktoré si zobrali ako malý a zároveň chutný pozdrav domov.

Malí vinšovníci 🎄

8. decembra navštívili VINŠOVNÍCI - deti zo sovičkovej triedy pána starostu, p. riaditeľa ZŠ s MŠ, p. riaditeľku LLK a.s, poštu, urbariát, miestne potraviny COOP jednota a Tajanu s vianočným vinšom, medovníčkami a darčekmi, ktoré zhotovili. Všetkých svojím vystúpením potešili a dostali zaň sladkú odmenu.

Pečenie medovníkov 🤎

7. decembra si pani učiteľky pre nás pripravili prekvapenie. Premenili nás na malých medovníkárov a celá naša škôlka sa zahalila do krásnej vône. Z medovníkového cesta sme vykrajovali srdiečka, hviezdičky, medvedíkov či hviezdičky.
Pečenie sme si spríjemnili počúvaním vianočných kolied. Nevedeli sme sa dočkať, kedy ich konečne ochutnáme. Boli výborné. Veď sme si ich napiekli my. Niektoré sme pobalili s ďalšími vyrobenými darčekmi do balíčkov a s vinšom rozniesli po dedine.

Zvieratká v zime 🦌

24. novembra navštívili našu materskú školu tety zo Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva z Liptovského Mikuláša so vzdelávacím programom Zvieratká v zime. So sebou si priniesli nielen vypreparované ukážky zvierat, ale aj odliatky ich stôp, trus, rôzny obrazový materiál a prekvapenie, ktorým bolo divadielko o Červenej Čiapočke.

Pútavou formou nás oboznámili so životom medveďa, líšky, rysa, vlka, diviaka, veveričky a iných zvierat v zimnom období. Zahrali sa s nami niekoľko hier na pozornosť, pracovali na interaktívnej tabuli a za odmenu nám zahrali divadielko. Ich rozprávanie sa nám veľmi páčilo a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Pomáhať a chrániť 👮‍♀️

Pomáhať a chrániť, aj zlodeja chytiť... a o ďalších iných úlohách nám prišli porozprávať ppráp. Mgr. Radoslav Polónippráp. Ing. Michaela Hriňová z obvodného oddelenia Policajného zboru v Liptovskej Teplej. Niektoré deti ani nedýchali 🙂, keď pán policajt ukazoval, čo všetko musí mať so sebou. Niektorí si vyskúšali váhu nepriestrelnej vesty, iní zase pevnosť policajných pút, či fúkanie do alkoholtesteru. Pri odchode deti kývali a policajti na pozdrav z auta blikali majákmi a zahúkali sirénou. Takéto stretnutie s policajtmi bolo príjemné a detičky si ho užili. Preto vyslovujeme veľké ĎAKUJEME!

Prvá pomoc

Dňa 10. novembra 2022 navštívila triedu sovičiek Jessica Zrubáková, ktorá deťom s úsmevom na tvári a milým prístupom vysvetlila základy prvej pomoci. Deti jej vysvetľovanie a praktické ukážky  prvej pomoci veľmi zaujali, všetko si chceli vyskúšať, mali množstvo otázok, na ktoré im Jessica ochotne odpovedala. Deti sa naučili nové zaujímavé poznatky nielen o našom tele, ale aj o našom zdraví a o prevencii. Jessice ďakujeme a tešíme sa na jej ďalšiu návštevu v našej MŠ.

Deň s hasičom

Vraj to nie je náhoda, keď sa stane nehoda. Úraz, krádež, požiar vari? Už sa náhlia záchranári... o dôležitosti a význame práce záchranárov - konkrétne práci hasičov, nám bol porozprávať  nrtm. Branislav Hrbček ml. Deti so zatajeným dychom počúvali a pozerali čo všetko má správny hasič so sebou a na čo mu výstroj slúži. Odvážne deti si vyskúšali (ťažký) vrchný diel hasičského odevu, prilbu a opasok. Vonku čakalo hasičské auto, ktoré si deti poobzerali - čo všetko v sebe auto ukrýva. Vyskúšali si, aké ťažké sú prúdnice a niektorí aj sedadlo vodiča :)

Hasičovi Brankovi ĎAKUJEME a želáme mu veľa zdravia, sily a odvahy v jeho rizikovej práci.

Výchovný koncert 🎸

Dňa 2. novembra 2022 nás v našej škôlke navštívil Noro Babušiak z agentúry NOBBO. Cez piesne, hry a úlohy sa deti z naučili a zopakovali si poznatky o našom tele. Na úvod sa všetci spoločne zoznámili piesňami a po ich vypočutí odpovedali na otázky zamerané na naše telo. Za správnu odpoveď každé dieťa dostalo odmenu. Deti sa do úloh zapájali odvážne a so správnymi odpoveďami. Celý koncert sprevádzal spev, tanec, potlesky a výborná zábava. Už teraz sa tešia na ďalšiu Norovu návštevu s novými a zaujímavými témami.

Pozn.: Fotoalbum obsahuje aj krátke videá.

Doprava 🚜🚗🚴‍♂️

Deti sa v mesiaci október venovali aj téme DOPRAVA. V rámci tejto témy sa deti oboznámili nielen s rôznymi dopravnými značkami ale aj s rozmanitými dopravnými prostriedkami. Počas vychádzok sme hľadali dopravné značky a pozorovali dopravné prostriedky v našej obci Lúčky. Pravidlá cestnej premávky si deti mohli vyskúšať na našom školskom dopravnom ihrisku. Spoločne s deťmi sme využili zážitkové učenie, ktoré deti veľmi zaujalo a bavilo.

Vychádzky do prírody 🚶‍♀️🚶‍♂️

V mesiaci október sme absolvovali vychádzky do prírody v okolí obce Lúčky a Kalameny. Navštívili sme prírodné jazierko v Kalamenoch a hudobnú lavičku Tadeáša Salvu, pri ktorej sme si púšťali šarkany a zbierali prírodniny, ktoré sme neskôr využili v materskej škole.