🐸 😺 🐵 🐶 🦊 🐮 🐷 🐗 🐭 🐨 🐰 🐻 🐔 🐴 🦓 🐲 🦉 🐠 🐟 🦔 🦌 🐪 🐢 🦆

Materská škola bude dňa 30.06.2022 otvorená z prevádzkových dôvodov do 12:00 hod.

Dňa 01.07.2022 bude materská škola zatvorená z dôvodu začatia rekonštrukčných prác v priestoroch MŠ. Prevádzka MŠ sa obnoví od 04.07.2022 pre zapísané deti v priestoroch ŠKD v ZŠ.

V čase letných prázdnin bude materská škola v prevádzke v mesiaci JÚL. Fungovať bude jedna trieda v priestoroch ŠKD v základnej škole a to z dôvodu rekonštrukcie sociálnych zariadení v MŠ.

Cukrová vata

Oslavy detí pokračujú v našej MŠ aj vďaka ATRAKCIE RUŽOMBEROK!! Deti si mohli užiť farebnú cukrovú vatu a nezabudnuteľnú kúzelnícku šou, ktorá vyčarila ich úsmevy a prekvapené pohlady. Ďakujeme aj všetkým hlasujúcim, ktorí sa pričinili o tento úžasný zážitok a získali pre nás výhru v podobe tejto Cukrovej vaty. ĎAKUJEME.

Múzeum v LM

Trieda motýlikov sa dňa 25.05.2022 vybrala na exkurziu do Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva do Liptovského Mikuláša. Deti si vychutnali cestu obecným minibusom, vlakom a potom sa nechali unášať skvelým programom o Vesmíre a Slnečnej sústave. Pani Ivete Oravcovej z múzea ďakujeme za pútavú prednášku a neskôr za milé tvorivé hranie na túto tému.

Návšteva knižnice

Aj deti z triedy motýlikov zažili čaro veľkej mestskej knižnice v Ružomberku. Ďakujeme pani Márii Lesákovej za milú prednášku o celom fungovaní knižnice, o knihách a rozprávkových postavách. Veríme, že aj naše deti raz budú pravidelnými návštevníkmi knižnice.

Vychádzka ku altánku

Slnečné jarné dni sme využili aj na vychádzku ku Altánku M.M. Harminca, ktorý je súčasťou náučného chodníka umelcov v Lúčkach. Čas strávený pri altánku sme využili na hry a oboznámili sme sa s názvami vrchov Nízkych Tatier.

Svetový deň vody 💦

Pri príležitosti Svetového dňa vody, sme s triedou motýlikov navštívili čističku odpadových vôd v Lúčkach. Pán A. Zachar nás previedol celým areálom, porozprával kade priteká špinavá voda, kam odteká čistá voda a ako celá čistička odpadových vôd funguje. Zdôraznil, že čistička pracuje bez chémie - je čisto ekologická.

Týmto ďakujeme za príležitosť spoznať aj takéto zaujímavé putovanie vody z našich domácností 🙂

Návšteva predškolákov

Vďaka návšteve v prváckej triede v ZŠ Lúčky, sa predškoláci už nevedia dočkať tej chvíle, kedy sa z nich stanú skutoční školáci. Predškoláci vzorne vydržali na celej vyučovacej hodine, ktorú viedla p. učiteľka Erika Kormančíková. Deti nadšenie neskrývali a tešia sa na zápis do 1. ročníka.

Divadlo Hoki Poki

Predstavenie Hoki Poki - Keď sa hľadá kamarát - cez zábavu a vtip deti naučilo, kto patrí medzi skutočných kamarátov. Počas predstavenia si deti zatancovali, zaspievali, celé si ho užívali.

Touto cestou ďakujeme rodičovskému združeniu za poskytnutie finančných prostriedkov na úhradu divadelného predstavenia.

Pečieme medovníky 🤎

Predvianočné pečenie medovníkov v triede motýlikov a včielok 🤤

Ukážka prvej pomoci

Koncom októbra sme v MŠ privítali milú mladú pani sestričku - Jessicu Zrubákovú, ktorá nám trpezlivo a názorne vysvetlila základy prvej pomoci. Získané vedomosti deti preukazujú v mesiaci november, v ktorom preberáme témy týkajúce sa zdravia, ľudského tela a prevencii pred chorobami. Ďakujeme!

Poďakovanie rodičom 🌳

Milí rodičia, touto cestou sa Vám chceme poďakovať za spoluprácu na tvorivej dielni STROM, ktorá sa zrealizovala v mesiaci október.

Divadelné predstavenie

Fotografie z predstavenia Divadla na predmestí - Danka a Janka

Múzeum očami detí 🏰

V stredu 13.10.2021 do Liptovského múzea v Ružomberku pricestovali deti z MŠ Lúčky so svojimi vyučujúcimi, aby sa tiež zúčastnili vzdelávacieho programu Múzeum očami detí, ktorý bol súčasťou ponuky výchovno-vzdelávacích programov a tvorivých dielní pod spoločným názvom JESEŇ V MÚZEU.