Skip to main content

Deprecated: htmlspecialchars(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /www/z/s/u41940/public_html/modules/mod_search/mod_search.php on line 44

ObrazokArchivClankovOK

Marec - mesiac knihy

Viete, kto je najlepší priateľ človeka? Stavím sa, že ste si všetci pomysleli na psa. No psíka doma všetci nemôže mať. Čo, ale nezaberie veľa miesta, nemusíme to pravidelne kŕmiť a naopak my sa kŕmime jej múdrosťami, precestujeme s ňou celý svet a ešte aj vesmír, zažijeme úžasné dobrodružstvá...? Odpoveď je veľmi jednoducháKNIHA

Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Kniha od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Aj my sme sa tento mesiac venovali knihe a literatúre o čosi viac. Navštívili sme nie len obecnú knižnicu, ale aj Univerzitnú knižnicu KU v Ružomberku. Privítali sme budúcich prvákov, ktorým  piataci zahrali divadelné predstavenia a štvrtáci prečítali rozprávku o škriatkovi, ktorý sa odnaučil nadávať.

A... Pomohli sme pani učiteľke Tarabovej. Pretože... na škole sa stal zločin, alebo "huncútstvo sa podarilo" ?

Zločin, ktorý už dlhé mesiace máta pani učiteľku Tarabovú. Na konci minulého školského roka vykvitla po dlhých piatich rokoch v školskej záhrade nádherná exotická rastlina JUKA ?. O rastlinu sa pani učiteľka s láskou starala celé roky, a preto mala z tohto pestovateľského úspechu nesmiernu radosť. Chodila ju každí deň obdivovať, vodila k nej deti, až raz...

Išla na svoju pravidelnú prechádzku k juke, v ruke sa jej hompáľala krhlička a na perách mala úsmev. Vtom deviatakov v záhrade vyrušil pri práci kovový buchot krhličky, hlasný výkrik a kyslý úsmev. Zbadali ako pán školník a pán učiteľ Popovič podopierajú kolabujúcu pani učiteľku Tarabovú, so zastreným pohľadom a skrivenou tvárou. Keď pribehli na pomoc, zbadali príčinu jej psychického zrútenia. KVET JUKY ZMIZOL. Už dlhé mesiace sa márne snaží rozlúsknuť záhadu a nájsť páchateľa. Podarilo sa jej zistiť iba to, že v čase zločinu boli v záhrade deviataci, pán školník, pán učiteľ Popovič, z prechádzky sa vracali prváci a za oknami zborovne si všimla tieň postavy.

Pomôcť odhaliť páchateľa tohto hrozného zločinu mohli len žiaci. Každé ráno ich na učiteľskom stole čakala jedna úlohu, ktorú museli počas dňa vyriešiť a získať indíciu. Lúštili tajné znaky, Morseovu abecedu, hľadali odkazy ukryté na rôznych miestach v škole... Tí, čo  boli úspešní mali v piatok 5 indícií   „ZÁKLADNÁ FARBA, STROM-KOMÍN- PAPIER, KÁBEL, CHYBA ZRAKU A ZBOROVŇA DRUHÉ DVERE VPRAVO, ktoré im pomohli odhaliť zločinca – PÁNA RIADITEĽA, ktorý odstrihol kvet juky, aby ho daroval svojej manželke.

Vďaka však patrí všetkým našim žiakom, pretože ich nadšenie bolo nákazlivé a úlohy pátračov sa dokonale zhostili. Najšikovnejší boli siedmaci, ktorí ako prví odhalili páchateľa.

Stratená Juka

Keď navštívite našu webovú stránku, ak nám dáte súhlas, použijeme súbory cookie, ktoré nám umožnia zhromažďovať údaje pre súhrnné štatistiky a zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy. Ak si to neželáte, použijeme súbory cookie iba na zapamätanie si Vašej voľby pre budúce návštevy (nevyhnutné súbory cookie). Ak nevyberiete žiadnu z týchto dvoch možností, nebudú nasadené žiadne súbor cookie, ale banner sa znova zobrazí pri každom vstupe na našu stránku.